Bing işletme ile arama yapma

Bing işletme ile arama yapma

Bing işletme ile arama yaparken siteleri ve araçları, kişileri ve dosyaları bulun.

Herhangi bir Office 365 uygulamasında oturum açtıysanız, Bing.com adresine gittiğinizde Bing işletme uygulamasında otomatik olarak oturumunuz açılır. Bing işletme ile, dahili site ve araçlara yönelik yer işaretlerini, iş arkadaşları ve kuruluşunuzdaki diğer kişilerle ilgili bilgileri ve kuruluşunuzun SharePoint ve OneDrive İş ürününde depolanan dosyaları bulabilirsiniz.

Site ve araçları aramaexpando image

Kuruluşunuzdaki belirlenen yöneticiler ve düzenleyiciler, sitelere, araçlara ve diğer kaynaklara yönelik yer işaretleri oluşturur ve bunları yayınlar. Yer işareti sonuçları arasında sitenin kısa bir açıklaması veya sitenin bağlantısıyla birlikte bir kaynak yer alır. Kuruluşlar genellikle şu aramalar için yer işaretleri oluşturur: haklar, İK, seyahat, BT desteği, izin alma Ancak bu yer işaretleri kuruluşunuz tarafından yönetildiğinden değişiklik gösterebilir ve bu örnek aramaları herhangi bir sonuç getirmeyebilir.

 1. Bing.com adresine gidin ve gerekirse iş veya okul hesabınızda oturum açın.
 2. Arama kutusuna aramanızı girin.
 3. Sonuçlar sayfasının üst kısmında veya sağ sütunun üst kısmında bir Bing işletme yer işareti sonucu görüntülenir. Diğer web sonuçları bunun altında görüntülenir. Bu sonuçlar, kuruluşunuza özgü değildir; genel sonuçlardır.
Kişi aramaexpando image

Kişi sonuçları, kuruluşunuzdaki bir kişi hakkında, kişinin adı, e-postası, unvanı veya rolü ve ofis konumu gibi ayrıntıları sağlar. Şunları da yapabilirsiniz:

 • Kullanılabilir bağlantıları kullanarak arama, e-posta veya ileti gönderme
 • Yakın zamanda sizinle paylaşılan dosyaları görme
 • Organizasyon şemasını ve üyesi olduğu Outlook Gruplarını görme

Göreceğiniz bilgi türleri bu açıklamadan farklılık gösterebilir. Kuruluşunuzdaki yöneticiler, Bing işletme sonuçlarında görüntülenen içeriği belirler.

 1. Bing.com adresine gidin ve gerekirse iş veya okul hesabınızda oturum açın.
 2. Arama kutusuna, bulmak istediğiniz kişinin adını girin.

  Hem adın hem de soyadın dahil edilmesi en iyi sonucu getirir, ancak adının yalnızca bir kısmını biliyorsanız Bing işletme, aramanızla en iyi şekilde eşleşen sonucu gösterir ve mümkünse daha fazla sonuç sunar.

 3. Sonuçlar sayfasının üst kısmında veya sağ sütunun üst kısmında bir Bing işletme kişi sonucu görüntülenir. Diğer web sonuçları bunun altında görüntülenir. Bu sonuçlar, kuruluşunuza özgü değildir; genel sonuçlardır.

  Bazı durumlarda, örneğin, bir ad çok genel bir web araması olduğunda kişi sonucu otomatik olarak görüntülenmeyebilir. Görmek için, sayfanın sağ üst köşesinde, İş sonuçları menüsünde Kişiler'i seçin.

Dosya aramaexpando image

Dosya sonuçları, dosya adını ve konumunu içerir; ayrıca içeriklerin kısa bir özetini ve dosyayı en son kimin ne zaman değiştirdiğini de içerebilir. SharePoint ve OneDrive İş içinde depolanan dosyaları bulabilirsiniz; desteklenen dosya türleri şunlardır:

 • Word belgeleri
 • Excel elektronik tabloları
 • PowerPoint sunumları
 • Visio dosyaları
 • PDF'ler
 • OneNote not defterleri

Dosya sonuçları türe göre düzenlenir:

 • Kişisel: oluşturduğunuz, değiştirdiğiniz veya yakın zamanda görüntülediğiniz, aramanızla eşleşen dosyalar
 • Tüm sonuçlar: kuruluşunuzun SharePoint ve OneDrive İş ürünündeki, görme iznine sahip olduğunuz eşleşen tüm dosyalar
 1. Bing.com adresine gidin ve gerekirse iş veya okul hesabınızda oturum açın.
 2. Arama kutusuna ilişkili arama terimlerini ve 'hakkında belgeler' girişini yapın.

  Örneğin, arama kutusuna 'vergi kodları hakkında belgeler' girişi yapıldığında, sizinle paylaşılmış olan, vergi kodlarıyla ilgili dosyalar getirilir.

 3. İlişkili bir arama girerek ve sayfanın sağ üst köşesinde İş sonuçları menüsünde Dosyalar'ı seçerek de dosya sonuçlarını görebilirsiniz.
 4. Sonuçlar sayfasının üst kısmında Bing işletme dosyaları sonucu görüntülenir. Diğer web sonuçları bunun altında görüntülenir. Bu sonuçlar, kuruluşunuza özgü değildir; genel sonuçlardır.
Not

Bing işletme ürününde oturum açtığınızda, Bing İlgi Alanları ve Microsoft Ödülleri gibi bazı özellikler farklı şekilde hareket edebilir.

İlgili Konular

Bing işletmede oturum açma
Bing işletme, bilgilerinizi nasıl güvende tutar?
Bing işletme hakkında geri bildirim gönderme

See more videos...